blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

SENIORFORUM Kroměříž po čtyřiadvacáté

Názory
SeniorforumZa rok to bude již jubilejní ročník mezinárodního soutěžního festivalu neprofesionální filmové tvorby pro autory starší 58 let. Chtěl jsem původně napsat, že i pro pokročilé, ale oni i mladší autoři jsou již dnes mezi pokročilými a mnohdy by se dalo říci, že patří mezi nejlepší. Tento čtyřiadvacátý ukázal, že se máme na co těšit. Loni jsem na festivalu chyběl a tak jsem byl zvědav, jak se nový ředitel soutěže Petr Chmela ukáže. On si to vyzkoušel na krajské soutěži i na ARS filmu, který byl označen také za mezinárodní. Navíc to není žádný nováček, protože patří mezi ty odrostlejší a pořádá „ajznboňácké soutěže“ u nás v Čechách a na Moravě.

Zahájení bylo vzpomínkou na Láďu Františe, který v minulosti tento festival řídil. Pak se již ujal slova Petr Chmela, který celý festival komentoval, představoval, uváděl a informoval. Jeho slova zněla sálem jasně a zřetelně. Vždy měl co říci a nebylo pochyb o tom, že je plně v obraze.

sf_2017_1

Organizátoři, kromě ředitele soutěže i další kolegové z ČSFV dávali této soutěži punc profesionálnosti. Uměli si vybrat dobré spolupracovníky, kteří byli zárukou, že jednotlivé součásti budou perfektně zvládnuty. Především se jednalo o projekci. Jaroslav Bouše z JBS studia předvedl perfektní práci bez jediného zaváhání, bez jediného kazu. Obraz i zvuková stránka předváděných filmů byla na špičkové úrovni. Projekce byla doplněna vizualizací informace následně promítaného filmu. Divák nemusel listovat programem, který byl součástí Zpravodaje XXIV. Seniorfora, aby se dozvěděl, co bude následovat. Celkem bylo odpromítáno 43 filmů.

O diváky bylo v sále též dobře postaráno. Nejen, že viděli dobré a ještě lepší filmy, ale mohli využít občerstvení připravené pořadateli. Catering zajišťoval Jiří Dittman se svojí kolegyní. Bylo to nejen milé, ale velmi vhodné, bez nutnosti někam běhat a shánět něco na zub.

sf_2017_2

Porota byla složena z velmi dobrých odborníků. Předsedou poroty byl Ladislav Munk, režisér z Bratislavy a členy Milan Šebesta, animátor ze Zlína spolu s Bedřichem Ludvíkem z Prahy, který přednáší na FAMO Písek. Tříčlenná porota to neměla snadné, ale snad žádného autora nezarmoutila. Jsem-li u oceněných filmů, je třeba zmínit ty, kteří vyhráli. Za film MAMINKY získal hlavní cenu a plaketu MUDr. Zdeňka Jaroše autor Petr Baran z Brna. Ocenění předala dcera MUDr. Jaroše, která se ceremoniálu zúčastnila. 1. cenu festivalu Seniorfora získal film MÁJ od Bohumila Kheila z Prahy. Tento autor získal i první cenu v kategorii filmů do 3 minut filmem VAROVÁNÍ. Oceněno bylo cenami i čestnými uznáními celkem 19 filmů.

Festival sponzorsky zaštiťovaly firmy Meopta a.s. Přerov, MPO Trade s.r.o. Kroměříž a další. Bez patronátů a sponzorů se dnes již žádná akce neobejde. Proto jim patří od pořadatelů, autorů i diváků velký dík.

sf_2017_3

Velmi působivé a pěkné bylo připomenutí a poděkování k životním jubileím i filmařským výročím zasloužilým autorům, především Ing. Zdeňka Lejska, MUDr. Jaroslava Pokorného, kteří obdrželi „Čestné členství ČSFV“ i kulaté výročí Petra Němečka.

Bylo to pěkné a za rok nashledanou.
[Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
      Hlasujte jako ve škole 1 - výborné / 5 - nedostatečné
| Autor: Ing. Jan Vačlena | Vydáno dne 13. 12. 2017 | 990 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank