blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy
ANKETA
Vyjádřete hlasováním svůj názor, jak by mělo probíhat hodnocení filmů na celstátní soutěži Český Videosalon v příštích letech.


Celkem hlasovalo: 116

Jubilejní Festival dobrých zpráv

Informace
Festival dobrých zprávNa 15. – 17. listopad 2017 chystá Televize Noe ve spolupráci s Provozem Hlubina 10. ročník mezinárodního filmového festivalu s netradičním zaměřením. Festival dobrých zpráv, jak sám název napovídá, se zaměřuje výhradně na filmy, které v sobě nesou poselství DOBRÉ ZPRÁVY. Porobnosti o soutěži najdete zde.

Moderní společnost je přímo zahlcená negativními zprávami. Komerční média nenabízí dostatek prostoru dobrým zprávám. Autoři jsou nucení produkovat snímky a zprávy komerčně zajímavé, často na úkor obsahu. Následkem toho všeho je přesycenost negativními zprávami. Světýlkem naděje může mimo jinými být i  Festival dobrých zpráv, který se v tomto roce uskuteční už po desáté.

Festival je zaměřený na šíření pozitivních hodnot společnosti. Jeho ambicí je ukázat média, jako možné nositele dobrých zpráv o současné společnosti. Nezůstává ale jen při tom. Chce zvýšit povědomí veřejnosti o organizacích a lidech, kteří se věnují dobrovolnické činnosti a podílejí se na dobrých zprávách.
Také se snaží o propagaci nezávislého filmu. Festival dobrých zpráv je soutěží nezávislých tvůrců, amatérských filmařů a studentů. Přihlásit se do soutěže je možné do 30.září ve třech kategoriích: krátkometrážní snímek do 5 minut, hraný film a dokumentární film.

Festival dobrých zpráv je výjimečný i stylem organizace. Jde o sjednocení televizního vysílání a festivalového promítání, jaké pravděpodobně nikde ve světě nemá obdobu. Prostřednictvím vysílání televize Noe se dění festivalu dostane k širokému diváckému obecenstvu. Ojedinělý je také způsob soutěžení. Nejlepší filmy bude hodnotit odborná porota, ale také budou moct hlasovat televizní diváci prostřednictvím SMS. Festival se uskuteční 15.-17.listopadu v atraktivních prostorách Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě, na Provozu Hlubina. Nabídne bohatý doprovodný program, mnoho kvalitních workshopů, výstavu Dobrých zpráv či panelovou diskuzi o žánru dobrých zpráv - také v souvislosti s datem 17.listopadu, dnem boje za svobodu a demokracii.

Mezinárodní Festival dobrých zpráv organizuje Sdružení Telepace a televize Noe ve spolupráci se studenty Katolické univerzity v Ružomberku a Provozem Hlubina. Je realizovaný také za podpory Moravskoslezského kraje ČR.

| Autor: Martina Pracná | Vydáno dne 09. 09. 2017 | 629 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank