blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy
ANKETA
Vyjádřete hlasováním svůj názor, jak by mělo probíhat hodnocení filmů na celstátní soutěži Český Videosalon v příštích letech.


Celkem hlasovalo: 116

Nezávislý mladý muž

Názory
Václav FořtVážený mladý pionýre pokroku! S nevšedním zájmem jsem si přečetl Váš článek o novém nezávislém filmu. I když ne vždy s Vámi souhlasím, musím přiznat, že stať o Vaší účasti na filmové soutěži HAF mě doslova šokovala. A je to tu zas, stále stejný problém. Podle Vás, někteří porotci, byť mají filmové vzdělání, nedají cenu i přes ubezpečení takového znalce jako je pan Lášek. Stále a stále ji dostávají jenom členové nějaké organizace, především ČKK.

Co na tom, že se jedná o nejstarší klub v republice, který měl v dobách své největší slávy více jak 350 členů. Kdo jim má věřit, že z jejich řad vyšli kameramani ČT, profesionální fotografové , režiséři nebo spisovatelé. Proč vzpomínat na pana Blízka, jehož filmy z roku 1932 se dodnes promítají. Proč vzpomínat, že tento klub měl dlouholetého předsedu pana Havlíka v mezinárodní filmové organizaci UNICA? Proč vzpomínat Čendu Zahradníčka, pana Rentze, vynálezce lité stopy na filmový pás. Nebo pana Brože ,který na vlastním zařízení lepil stopu na titěrnou Super 8?

Tento klub dokonce dodnes používá v republice ojedinělý způsob hodnocení filmů (jinak těžko uchopitelného subjektivního hodnocení), kdy pomocí několika kategorií s 10 bodovým rozlišením a sečtením těchto bodů poměrně spravedlivě film ohodnotí.

Zkušenosti těchto kmetů můžeme směle zapomenout, protože Váš Einsteinův mozek je daleko vpředu a zvládá novou epochu, kterou ti staří nemohou pochopit. Vy a další mladí vytvoříte novou kategorii nezávislého filmu! Tam si budete spravedlivě udělovat první nebo i hlavní ceny a kdo nebude ve vašem klubu, nebude mít nárok. Kdyby to náhodou nefungovalo, tak vytvoříte další, třeba Pravý film nebo Levý film a to tak dlouho, až tu cenu dostanete! Je mi strašně líto těch pitomců kteří tvoří své filmy jenom pro radost a radost těch, kterým je ukazují bez nároku na ceny, byť jim další Láškové říkají, že nad jejich filmem by zbledl Forman nebo Spielberg.

Pionýre Nezávislého filmu, kupředu levá, a směle vpřed! Vy tu hlavní cenu na HAFU dostanete! A to teprve bude sranda!

Ale vůbec Vám nezávidím.
| Autor: Václav Fořt | Vydáno dne 23. 05. 2017 | 1503 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank