blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy
ANKETA
Vyjádřete hlasováním svůj názor, jak by mělo probíhat hodnocení filmů na celstátní soutěži Český Videosalon v příštích letech.


Celkem hlasovalo: 116

Unitedfilm spouští filmový kanál Vortex

Unitedfilm
Unitedfilm spouští filmový kanál Vortex

Unitedfilm představuje novou službu pro diváky a tvůrce nezávislého filmu, jménem Vortex. Jak už je z anglického slova patrné, stránku si můžete představit jako vír, který rozproudí částice a oddělí ty nejlepší pokusy od těch slabších, či chcete-li jako prvek, co důkladně promíchá usazenou vrstvu na hladině. Pečlivě dramaturgicky revidovaný portál navazuje na magazín Unitedfilm a má za cíl představit tu nejlepší nezávislou filmovou tvorbu, která bojuje o své místo v alternativní distribuci na internetu.


UNITEDFILM VORTEX

Nová doba je pro tvorbu filmu jako stvořená. Dostupné edukační materiály, levná filmová technika, crowdfundingová možnost podpory a všemocný internet jako přímá distribuční cesta k divákovi. You Tube a Vimeo jsou skvělé funkční technické služby pro umístění videa, ideální k rychlé konzumaci všemožných informací, ale jak se ukázalo, velmi špatným prostředkem pro  nalákání diváka ke sledování vážně myšlené nezávislé filmové tvorby. Chaotické prostředí, náhodně počítačově generované tipy a utápění se v množství nechtěného obsahu rozličných kvalit způsobuje přehlížení zajímavé a originální filmové tvorby.

Vortex irisPo dlouhém volání po centralizaci nezávislých filmů je tedy prostor konečně zde. Po dávné snaze dnes již neexistujícího portálu Film1.cz je tu teprve druhý pokus o to, najít všechny filmy splňující základní estetická a umělecká kritéria na jednom místě. Snahy Vortexu budou do budoucna směřovat i k žebříčku nejlepších filmů a udílení ceny Vortex za  nezávislý film roku na festivalu Cinema Open a zpětné možnosti podpory již zhlédnutým filmům v motivačním modelu, pokud se vám film líbil, podpořte tvůrce.

Stovka filmů a premiérové dokumenty

Ve spolupráci s Impulsem se na Vortexu objeví i premiérově nezávislé zajímavé a pestré dokumenty. Mezi lákavými tituly naleznete například oceňovaný snímek Harmonie života, Pozor, jede Velorex, Mokrý ráj nebo Ozvěnu Ticha. V době svého uvedení je na Vortexu téměř jedna stovka filmů z ČR i zahraničí. Vše legálně určené k bezplatnému zhlédnutí.

Orientace v systému je jednoduchá. Na hlavní straně kromě poutajícího širokého banneru na žhavé tipy naleznete přehled kategorií dle žánru filmů. Šikovnou pomůckou k vyhledávání jsou tagy, které mají rozmanité členění od délky, přes jazyk až k podžánrům. Komentovat snímky lze přes Facebook a vedené filmy jsou vázány na Československou filmovou databázi, kde je možné filmy také hodnotit. Výhodou pro tvůrce je, že snímky mají pod kontrolou na svém kanálu a  čísla sledovanosti zůstávají jejich výtvorům. Vortex je jen jakýmsi bezplatným zprostředkovatelem – distributorem. Za výběr filmů je zodpovědná redakce Unitedfilmu a od této chvíle přijímá tipy na umístění filmů z ČR i zahraničí.

Skauting filmů

A jaké filmy Vortex přijímá? Filmy nezávislé, nekomerční, autorské, případně studentské všemožných žánrů. Nepřijímá videoklipy, reportáže, vlogy, pořady, videoart a výrazně experimentální tvorbu, která není nositelem dějové linky. Požadujeme garanci autorskoprávní způsobilosti snímku, záruku, že bylo využito legálních postupů k výrobě díla (software, footage) a že snímek neobsahuje skrytou reklamu, nejedná se o propagační film, snímek nebyl součástí komerční distribuce a producentem snímku není nad 50% jiný koproducent (obchodní subjekt, škola).

Pokud by se chtěl stát někdo skautem a  redaktorem Vortexu či Unitedfilmu nebo má tip na umístění filmu, může zaslat informace na kontaktní email. V příloze naleznete edukační video k přidávání filmů.

UNITEDFILM VORTEX

| Autor: Ondřej Krejcar | Vydáno dne 09. 09. 2016 | 2054 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank