blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Krajská a zemská kola letos nově

Informace
Logo Český Videosalon 2016Logo Zlaté Slunce 2016Vážení přátelé, autoři. V těchto dnech se opět rozjíždí kolotoč krajských a zemských kol celostátních soutěží. V letošním roce dochází k několika zásadním změnám v organizaci obou celostátních soutěží. Celostátní pořadatelé se rozhodli více využívat moderních technologií při organizaci soutěže. Stejně se rozhodli i někteří krajští a oba zemští pořadatelé. Proto si prosím pečlivě prostudujte letošní propozice příslušných kol. Uvnitř článku budeme upozorňovat na jednotlivá kola tak, jak je budou pořadatelé uvolňovat. V článku též uvádíme zásadní změny pro letošní rok.

Již aktivní soutěže:

Zlaté Slunce
Zemské kolo Dvůr králové nad Labem
Zemské kolo Brno

Český Videosalon

Krajské kolo Nové Město nad Metuji  (uzávěrka 4. 4. 2016)
Krajské kolo Svitavy (uzávěrka 24. 4. 2016)
Krajské kolo Tachov (uzávěrka 18. 3. 2016)
Krajské kolo Kroměříž (uzávěrka 20. 3. 2016)
Krajské kolo Praha (uzávěrka 18. 4. 2016)
Krajské kolo Zruč nad Sázavou (uzávěrka 22. 4. 2016)
Krajské kolo Ústí nad Labem (uzávěrka 4. 5. 2016)

Od letošního roku dochází k zásadní změně v organizaci všech kol této soutěže. Velká část změn se týká pořadatelů, kteří budou ve větší míře využívat možností internetu. Zásadní změnou pro letošní rok pro autory je způsob přihlašování filmů do soutěže. Jako pořadatelé bychom byli velice rádi, kdybyste prioritně využívali přihlašování filmů prostřednictvím portálu FILMDAT. Každé krajské i zemské kolo má ve své sekci na hlavní straně ve spodní části dialog k přihlášení filmu do soutěže.

K tomu, abyste mohli film do soutěže přihlásit přes FILMDAT je nutné, abyste sebe, jako autora i film důkladně a úplně zaregistrovali do FILMDATu. Autoři, kteří takto učiní, již nemusí vyplňovat Průvodní list.

Co je třeba k tomu, abyste mohli film zaregistrovat.

Založení správcovského účtu

První krok je zřídit si na FILMDATu svůj správcovský účet. Pod tímto účtem si pak budete spravovat svou osobu a všechny filmy. Návod, jak si tento účet zřídit najdete zde. Z důvodu napadání našich stránek hackery jsme byli nuceni systém registrace přesunout ze systému on-line na systém off-line. Což v praxi znamená, že potvrzení registrace neprobíhá automaticky a okamžitě, ale jednotlivé nové registrace potvrzujeme se zpožděním ručně, po ověření, že se nejedná o spam. Proto je třeba se nejprve zaregistrovat a teprve druhý den vkládat záznamy o osobách a filmech. Pokud již účet máte z minulosti, nový si nezřizujte a použijte ten již existující. Při této registraci je důležité zde uvést funkční e-mailovou adresu, protože na ní vám budou chodit informace o přijetí či nepřijetí filmů do soutěže.

Zaregistrování osobnosti (autora, ale i další členy štábu)

Druhým krokem je zaregistrování osoby. Návod na registraci osoby najdete zde. Zde je nutné uvést všechny údaje, včetně data narození. Vyplněny musí být minimálně ty kolonky, které jsou na průvodním listě. Údaje uvedené při registraci můžete zaškrtnout jako neveřejné, budou pak použity pouze pro potřeby pořadatelů a veřejně nebudou nikde prezentovány. Dokonce můžete zneveřejnit celý svůj záznam a pak jako osobnost nebudete vůbec na FILMDATu figurovat.

Zaregistrování filmu

Třetím krokem je zaregistrování filmu. Návod, jak se film zaregistruje je zde. Registraci filmu prosím udělejte poctivě a plně. Pro potřeby pořadatele je důležité mít k dispozici obrázky z filmů, které budou použity pro tiskové materiály a pro porotu. Stejně důležitá je i anotace filmu. Anotace prosím pište krátké a výstižné, ale nepopisujte celý děj. Pokud máte film již někde na internetu umístěn, tak nám tam uveďte adresu tohoto umístění.

Přihlášení filmu

Pro přihlášení filmu si najeďte na www.filmdat.cz, přihlaste se jako uživatel, který registroval film a vyberte v sekci Kalendář akcí nebo v bloku Uzávěrky soutěží příslušnou soutěž (krajské nebo zemské kolo), na kterou chcete film přihlásit. Na hlavní stránce ve spodní části je dialog, kde vyberete ze své kolekce film, který bude soutěžit a pak i kategorii, do které ho přihlašujete a kliknete na tlačítko Přihlásit. Podle potřeb jednotlivých pořadatelů se může po přihlášení filmu zobrazit další formulář s doplňkovými údaji, které pořadatelé budou potřebovat. Ten také vyplňte.

Zaslání filmu elektronickou cestou

Po přihlášení nezapomeňte film do soutěže fyzicky poslat. Je možné to udělat několika způsoby. Buď elektronicky, a to na vyhlášené ftp připojení nebo prostřednictvím datové služby www.uschovna.cz. Pokud film přihlásíte přes portál FILMDAT, nemusíte již posílat Průvodní list. Pokud film přes FILMDAT přihlášen nebude, nahrajte nebo pošlete spolu s filmem i řádně vyplněný Průvodní list. U Průvodních listů preferujeme elektronicky vyplněný soubor ve Wordu, ale je možné poslat i oskenovaný ručně vyplněný list. Pokud chcete ovlivnit i fotografii z filmu, kterou budeme prezentovat v tiskovýh materiálech a na internetu, tak jí zašlete také (v případě, že jste film i s obrázkem již nezaregistrovali na FILMDATu). Pro elektronické zasílání filmů, průvodních listů i fotografií prosím používejte níže uvedenou syntaxi názvů souborů.

Název souboru filmu i přihlášky pište bez diakritiky, velkými písmeny a místo mezery použijte _ podtržítko. Do názvu souboru uveďte pouze název filmu. V případě, že film přihlásíte do soutěže přes portál FILMDAT, není nutné přikládat Průvodní list. Tuto skutečnost poznačte v názvu souboru písmenem „F“ na konci názvu filmu. Filmy s „F“ na konci musí být zaregistrovány na portále FILMDAT a jeho prostřednictvím musí být film přihlášen do postupového kola.

Příklady:

Film: JAK_SEST_LUMPU_SLOHLO_PUMPU_F.mp4
Přihláška: JAK_SEST_LUMPU_SLOHLO_PUMPU.doc
Fotografie z filmu: JAK_SEST_LUMPU_SLOHLO_PUMPU.jpg

Cesty pro elektronické přihlašování filmů

FTP – filmy je možné nahrát prostřednictvím FTP připojení:

Pro Zlaté Slunce
ftp: ftp.filmdat.cz
Login: slunce@filmdat.cz
Heslo: zlate

Pro Český Videosalon
ftp: ftp.filmdat.cz
Login: videosalon@filmdat.cz
Heslo: cesky

Datové služby – filmy je možné zaslat též prostřednictvím datové služby portálu www.uschovna.cz na e-mailové adresy jbs@videostudio.cz a info@filmdat.cz.

Zaslání filmu pozemní cestou

Pro fyzické zasílání filmů pro rok 2016 budou akceptovány pouze nosiče DVD, Blu-Ray a Flash disky. Tyto nosiče je možné využít i jako médium pro počítačové formáty. Při výběru nosiče nutno brát na zřetel, že média se nevracejí. U počítačových formátů může jeden autor poslat na jednom médiu i více soutěžních filmů. Nosiče je nutné označit názvem filmu a jménem autora. Filmy i s kompletně vyplněným Průvodním listem zašlete na adresu vyhlášenou krajským nebo zemským pořadatelem.

Bližší informace:
FILMDAT, Jaroslav Šika, 602 458 782, info@filmdat.cz 
JBS studio, Jaroslav Bouše, 608 463 364, jbs@videostudio.cz

Případné další dotazy směřujte do komentářů tohoto článku, kde najdete i odpovědi na zaslané dotazy. Rovněž je možné poskytnout podporu telefonicky. UPOZORNĚNÍ: Po napadání spamy jsme povolili vkládání komentářů jen registrovaným čtenářům. Před vložením komentáře se tedy nejprve přihlaste do FILMDATu.
| Autor: Jaroslav Šika | Vydáno dne 09. 01. 2016 | 3843 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank