blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Houstone, máme problém

Informace
Videofestival® "S vámi nás baví svět"Ne, neutekl pavouček ani nedochází kyslík ve vesmírné stanici. To jen parafrázujeme známou větu. Ten problém je jiný, dalo by se říci „numerický“. Organizátoři Videofestivalu® "S vámi nás baví svět" už vyřešili (díky Petru Láškovi) problém 16:9 versus 4:3 a teď se snaží vyřešit problém 220 versus 240. V sále zámeckého Divadla Na Kovárně v Poděbradech, kde se festival 1. máje koná, je 220 míst a dva měsíce před zahájením, bylo přihlášeno o 20 zájemců o místenky navíc. Vozíčkáři sice sedadlo nepotřebují, mají svoje a asistenčním psům stačí kobereček (jsou přihlášeni tři, protagonisté z různých snímků), ale pro ostatní zájemce se budou muset hledat přístavky. Obdobné je to s ubytováním, protože se nečekal takový zájem autorů a jejich přátel ze vzdálenějších míst České a Slovenské republiky, kteří chtějí den předem přijet, aby jim ráno neuteklo zahájení při kterém si zazpívají "S tebou mě baví svět má zlatá Emčo..."

Přiznáme se, že problém s místenkami byl i při minulých festivalech v Brně, Třebíči, Frýdku-Místku a Rakovníku. Nakonec je to vidět na snímcích ve fotogalerii na FILMDATu zde. Je to ale hezký problém, který svědčí o tom, že Videofestival® "S vámi nás baví svět" není jen soutěžní přehlídkou, ale skutečným svátkem osob s handicapem, jejich asistentů a přátel. Přiznáme také, že porotě nevadilo, když nebyly popisky na DVD dokonalé, nebo když nebylo možno snímek promítnout, dokud mu Petr „nedomluvil“. Síla obsahu snímků, které jsou nominovány do finále tyto vady překonala.

Omlouváme se, ale dalším žádostem o místenky už není možno vyhovět.
| Autor: JUDr. Josef Veselý | Vydáno dne 15. 03. 2010 | 4621 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank